Community Forums > Voobly General > General Discussion / Off Topic > Oyunu Ekran çözünürlüğünde oyna(yama)mak

Oyunu Ekran çözünürlüğünde oyna(yama)mak

SaoLs

Posted 26 April 2013 - 9:07 pm
Merhaba arkadaşlar.

Pc özelliğim aşağıdaki gibidir;

Görüntü Bağdaştırıcısı - AMD Radeon HD 5500 Series (1024 MB)
Monitor - 23" fujitsu
Sistem - win7 64 bit

Oyunu Aoe-Aoc-AllPatches-All in One adlı setuptan yüklüyorum, Her türlü ayarı yapmış olmama rağmen bir türlü ekran çözünürlüğünde oynayamıyorum.. Force desktop yapmama rağmen olmuyor ve "could not initialize .. " hatası alıyorum üstelik AoE2WideSetup yamasını kurduğumda mesela hamachide 1920*1080 oynayabiliyorum fakat voobly'de oynayamıyorum. yardımcı olur musunuz?
Link | Reply | Quote
 God0s

Posted 27 April 2013 - 10:35 am
could not initialize... ? ne ? bi screenshot koysana
Link | Reply | Quote
 SaoLs

Edited 27 April 2013 - 2:39 pm by SaoLs
[You must login to view link]

acaba diyorum oyun setupı ile alakalı olabilir mi? siz oyunu hangi setupını yüklediniz ( veya link ) ? Ben dediğim gibi all in one olan setupı yüklüyorum, 125 mb olan.
Link | Reply | Quote
 God0s

Edited 27 April 2013 - 6:05 pm by God0s
setupla alakası olduğunu sanmıyorumm bunun ekran kartınla yada monitörle ilgili bi sorun bence
Link | Reply | Quote
 God0s

Posted 27 April 2013 - 6:39 pm
ekran kartının driverı güncel mi ?
Link | Reply | Quote
 SaoLs

Posted 27 April 2013 - 7:49 pm
evet güncel. Bu hatayı onboard ekran kullandığımda da yaşıyordum.
Link | Reply | Quote
 FoxValentine_

Edited 28 April 2013 - 4:24 pm by FoxValentine_
Anladığım kadarıyla olabilecek sorunlardan birisi voobly oyunu tanımıyor ve bu yüzden hata alıyorsun.

Bir başka nedende ekran kartından kaynaklanabilir. Oyunu tamamen sil, ekran kartlarını güncel bir hale getirdikten sonra oyunu tekrar kur ve dene.

Bir başka yoluda oyun için yüklediğin patchleri yanlıs bir biçimde yüklediysen veya yüklediğin programlar 1.0c versiyonu desteklemiyorsa bu hatayı alman mümkün. Örneğin pusywood yüklediğin zaman isim değiştirmeyi yanlıs bir şekilde yaparsan aynı hatayı alıyorsun ve oyun başlatılamıyor.

Burdan çıkartacağın, oyun patchlerini kontrol et ve 1.0c'de çalıştığına emin ol, voobly odası ve gene olarak voobly ayarlarını doğru bir biçimde kontrol et sorun çözülecektir.

hf ~~

Link | Reply | Quote
 SaoLs

Posted 5 May 2013 - 11:07 pm
Teşekkürler arkadaşlar. Sorunu halletim. Sorun sizin de, benim de tahmin ettiğimiz gibi oyun setupı ile alakalı imiş. başka yerden yaklaşık 300mb olan versiyonu indirdim düzeldi.

Link | Reply | Quote
[1]
Displaying 1 - 8 out of 8 posts
Forum Jump:
1 User(s) are reading this topic (in the past 30 minutes)
0 members, 1 guests

What's popular right now: